PazaryerleriE-TicaretTeknoloji

Amazon’dan TikTok benzeri yeni alışveriş özelliği: Inspire

Sosyal medya platformlarının çalışma mantığını e-ticaret ile birleştiren Amazon, mobil uygulamasına ekleyeceği Inspire isimli özellik ile birlikte yeni bir alışveriş deneyimi sunacak.

Sosyal medya platformlarının çalışma mantığını e-ticaret ile birleştiren Amazon, mobil uygulamasına ekleyeceği Inspire isimli özellik ile birlikte yeni bir alışveriş deneyimi sunacak.

Tıpkı TikTok ve Instagram‘da olduğu gibi kısa videolar ve fotoğraflardan oluşacak olan Inspire, sosyal medya uygulaması benzeri bir akış içinde yeni ürünler keşfetmenizi sağlayacak. Seçilen kategoriler üzerinden akışı belirleyecek olan Amazon, kullanıcılarının toplamda 20 kategori seçmesine izin verecek.

Amazon’un TikTok benzeri akış özelliğini test ettiği ilk olarak geçtiğimiz Ağustos ayında karşımıza çıkmıştı. Ağustos ayından bu yana test sürecine devam eden Amazon, test sürecinin ardından özelliği kullanıma sundu. Kullanıcıların markaları ve ürünleri daha kolay ve eğlenceli bir şekilde keşfetmesine odaklanan Inspire, ilk olarak Aralık ayında ABD’deki belli kullanıcılar için sunulacak.

Amazon tarafından aktarılan bilgilere göre Inspire, ilerleyen dönemde ise tüm ABD’deye sunulacak. Inspire özelliğinin diğer ülkeler için ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Inspire isimli özelliğe Amazon uygulamasının sol alt kısmında bulunan ampül simgesi üzerinden erişilebilecek. Inspire özelliğinin hem iOS hem de Android platformları için sunulduğunu da ekleyelim.

Yeni Nesil Akıllı Dijital Kartvizit

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu