Kamu & STK'larE-İhracatPazaryerleri

Bakan Muş: E-ticaret ile ilgili düzenlemede sona yaklaşıldı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Yapılacak yasal düzenlemelerle e-ticaret büyüyecek. Bir noktaya kadar geldik. Haziran ayı içinde biz gelmesini bekliyoruz.” dedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, e-ticaret ile ilgili düzenlemede sona yaklaşıldığını vurguladı. Muş, Bursa’da düzenlenen “Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi Özel Oturumu”na katıldı.

“Yasal düzenlemelerle e-ticaret büyüyecek”

E-ticarette tekelleşmeye karşı çıktıklarını belirten Muş, konvansiyonel ticaret ile e-ticaretin farklı olduğunu ifade etti. Muş, şu ifadeleri kullandı; “Yapılacak yasal düzenlemelerle e-ticaret büyüyecek. Bir noktaya kadar geldik, değerlendirmelerimizi, çalışmalarımızı yapıyoruz, milletvekillerimize destek veriyoruz. Haziran ayı içinde biz gelmesini bekliyoruz ve TBMM’de bunun yasalaşmasıyla alakalı bir beklenti içindeyiz.”

“Birinci gündemimiz e-ticaret. Önce bu çalışmalara odaklandık.” diyen Muş, önümüzdeki yasama dönemi içinde perakende kanunu ve hal yasasını geçirmek istediklerini vurguladı.

Yeni Nesil Akıllı Dijital Kartvizit

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu