Girişimler

Devfest İstanbul rekor katılımla gerçekleşti

100 ülke ve 555 şehirde şubeleri olan, tamamı gönüllülerden oluşan ve kar amacı gütmeyen yazılım geliştiricilerin oluşturduğu topluluk Google Developer Groups(Google Geliştirici Grupları) şubeleri her yıl Devfest konferansları düzenleyerek teknoloji sektörüne büyük katkılar sağlıyor. Bu yılki Devfest İstanbul konferansı 11 Aralık’ta rekor katılımla gerçekleşti. 

devfest rekor katilim BOX01050 copy E-ticaret Haberleri Ecommag.net

Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden gelen katılımcı ve konuşmacılar Google Developer Groups(GDG)’nin İstanbul şubesi olan GDG İstanbul’un 11 Aralık 2022 tarihinde düzenlediği Devfest İstanbul etkinliği için 2022 Unıq Hall’da buluştular. En son pandemi öncesi 2019’da yüz yüze gerçekleşen etkinliğe pandemi sonrasında büyük ilgi oluştu. Etkinliğe 2000 kişinin üzerinde katılım sağlayarak Devfest Istanbul 2022 bir rekorla Avrupa’nın en büyük Devfest etkinliği olmayı başardı. 

devfest rekor katilim BOX01027 E-ticaret Haberleri Ecommag.net

Google, Meta, Amazon gibi dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından da konuşmacıların bulunduğu etkinlikte dört ayrı salonda yapay zeka, bulut bilişim, mobil uygulama geliştirme ve diğer teknoloji alanlarında farklı bir çok konuda toplam 45 sunum yapıldı. Öne çıkan konuşmacılardan bazıları Lemi Orhan Ergin, Hadi Tok, İrem Kömürcü, George Kortsaridis, Elif Bilgin, Damian Burke, Fatih Kadir Akın, Barış Yesugey, Uğur Umutluoğlu ve Yusuf Sarıgöz’dü.

devfest rekor katilim BOX01155 E-ticaret Haberleri Ecommag.net

Etkinlikte yapılan sunumların yanı sıra katılımcılar yazılım sektöründe benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle ve uzmanlar ile tanışma fırsatı buldu. Eğlenceli etkinliklerin de düzenlediği Devfest ile GDG Istanbul, önemli bir başarıya imza attı ve önceki yıllarda olduğu gibi katılımcı ve konuşmacılardan olumlu geri dönüşler aldı.

 

reklam

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu