Ödeme Yöntemleri

“E-Ticarette Kart Kayıtlı Olsa Dahi İşlemlerin Yüzde 25’i Reddediliyor”

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü ve Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Murat Çağrı Süzer, e-ticaretin içinde olacak işletmelere destek verecek ürünler geliştirdiklerini söyledi. Bloomberg HT televizyonunda Sefer Yüksel’in hazırlayıp sunduğu Finansal Teknoloji programına konuk olan Süzer, e-ticarette işlemlerin yüzde 25’inin kart kayıtlı olsa bile reddedildiğini söyledi.

Süzer şöyle devam etti: “E-ticarette bir iş yerine girdiniz ve kartınızı kaydettiniz. Aldığınız ürünleri sepete attınız, kartınız da kayıtlı. Öde tuşuna bastınız. Bu tuşa bastıktan sonra ödemelerin gerçekleşmesi beklenir. Ama şu anda her 100 TL’nin 25 TL’si ödenmiyor, 75 TL’si ödeniyor. 25 TL’si ret oluyor, ödeme gerçekleşmiyor. Dolayısıyla burada işyeri de kaybediyor, müşteri de ya başka kartla deniyor, ya da alışverişten vazgeçiyor. Bu 25 TL’lik kayıp işyeri açısından önemli bir kayıp olurken, müşteri açısından da deneyim problemi yaşanıyor.

Biz bu sorunu çözecek bir e-ticaret modülü geliştirdik. Bugün Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformları bunu hâlihazırda kullanır durumda. Şimdi Türkiye’deki bütün işletmelere bunu açacak bir altyapı üzerinde çalışıyoruz. Dolayısıyla bundan sonra o yüzde 25’lik kaybın önüne geçecek bir e-ticaret altyapısı müşterilerimizin, özellikle işyerlerinin, hizmetinde olacak.”

Yeni Nesil Akıllı Dijital Kartvizit

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu