PazaryerleriDünyaE-İhracatE-Ticaret

eBay, Certilogo ile Dijital Kimlik Kullanarak Yeni Satış Teknolojisini Tanıttı

eBay, kullanıcıların daha kolay bir şekilde yeniden satışa çıkarılmak üzere giysi listeleyebilmeleri için "eBay'de Sat" adlı yeni bir özellik duyurdu.

eBay, kullanıcıların daha kolay bir şekilde yeniden satışa çıkarılmak üzere giysi listeleyebilmeleri için “eBay’de Sat” adlı yeni bir özellik duyurdu.

Bu özellik, yapay zeka (AI) kullanarak giyim eşyalarına dijital kimlik ve kimlik doğrulama sağlayan Certilogo’nun teknolojisini kullanarak çalışacak. eBay, Certilogo’yu 2023 yılında satın aldı.

Çevrimiçi pazar yeri, yapay zekanın kullanımıyla, kullanılmış giysileri için eBay’de liste oluşturmak ve döngüsel ekonomiye katılmak isteyen tüketiciler için genel süreci basitleştireceğini söyledi.

eBay’de moda alanında global genel müdürü Charis Marquez, “eBay, markalara çözüm sunmaya odaklanırken, aynı zamanda alıcılar ve satıcılar için gelişmiş bir pazar yeri oluşturuyor. Yeniden satışa giren markalar ve tüketicilerin önündeki engelleri azaltmak, sevilen moda ürünlerinin satışına aracılık eden bir pazar yeri oluşturmak için çok önemlidir. Yeni satış özelliğimiz, markaların ürünlerini çöplüğe atmalarını önlerken, tüketicilere de ürünlerine ikinci bir hayat vermek için inanılmaz derecede kolay bir yol sunuyor.” dedi.

eBay, Digital Commerce 360’ın Global Online Marketplaces veritabanında 6. sırada yer alıyor. Veritabanı, en büyük 100 çevrimiçi pazar yerini üçüncü taraf brüt mal değeri (GMV) bazında sıralıyor.

‘eBay’de Sat’ Nasıl Çalışacak?

Bir eBay kullanıcısı ürün etiketindeki QR kodunu okuttuğunda, “giysiyi yeniden sat” düğmesini görecek. Düğmeye tıkladıklarında, eBay hesaplarını kullanarak Certilogo’nun sistemi aracılığıyla ürünün gerçekliğini kontrol edebilecekler.

Kimlik doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra, eBay otomatik olarak öğe hakkında bilgi ile önceden doldurulmuş bir liste oluşturacak. Ardından, kullanıcı listeyi yayınlamadan önce düzenleyebileceği veya ek bilgi ekleyebileceği yere yönlendirilecektir.

Save The Duck, ‘eBay’de Sat’ özelliğini test eden ilk perakendeci oldu.

Certilogo’nun CEO’su ve kurucusu Michele Casucci, “Bu yeni ‘eBay’de Sat’ özelliği, Certilogo’nun inovasyonu ve ürün evrimi için doğal bir sonraki adım oldu. Güvenli dijital kimliklerimizle zaten bağlantılı olan 540 milyon ürünle,markalara fiziksel ve dijital dünyayı harmanlayan bir deneyim yaratmalarına yardımcı olarak güçlendirmek görevimizdir. Ürünlerinizi güvenli bir şekilde kolayca yeniden satabilmek, döngüsel alışveriş deneyimini herkes için daha erişilebilir hale getiriyor.” dedi.

eBay’de Motor Parça ve Aksesuarları İlk Çeyrekte Büyüme Sağladı

eBay pazaryeri, motorlu araç parçaları ve aksesuarlarının Q1’deki büyümeye en büyük katkıyı sağladığını duyurdu.

Koleksiyon ürünleri de eBay için önemli olmaya devam ediyor. eBay, daha fazla satış kolaylaştırmak için fiyat rehberleri ve kimlik doğrulama ortaklıkları gibi yeni özelliklere yatırım yaptı. Ayrıca, spor ticaret kartları için önceden doldurulmuş liste oluşturan basitleştirilmiş bir listeleme aracı başlattı. Bu sayede eBay, listeleme süresinde çift haneli bir azalma ve müşteri başına satılan ürün ve liste sayısında artış olduğunu söyledi.

eBay ayrıca canlı alışveriş beta testine yatırım yapmaya devam etti. Kişiselleştirilmiş önerilerle ana sayfa keşfini artıran masaüstü cihazlarda canlı alışveriş özelliğini etkinleştirdi.

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu