Genel

Fatih Güner’den Google Türkiye hakkında çarpıcı iddialar!

Google Tükiye Yönetiminin Türk Internet Sektörüne verdiği zararlar, haber siteleri ve dahası...

Son zamanlarda Kitle Fonlama ekosistemi ile ilgili yarattığı kamuoyu ile gündem olan Internet yayıncısı Fatih Güner Google Türkiye Yönetimi hakkında hazırladığı açık mektubu bir video mesaj ile yayına aldı.

 

13 yıllık Google eleştirilerimi, artık Türkiye’de toplum nezdinde Google’ı kamuoyunun tartışmasına açmak için bir araya getirdim. Türk insanının gündelik hayatına ve yaşam tarzına Google kadar sirayet etmiş başka hiçbir şirket bulamazsınız. Google, Türkiye’de her gün Android, Google Chrome, reklamlar, yayıncı web sitelerine yerleştirdiği her türlü takip aracı ile birlikte Türkiye’nin tüm verisini toplayan, bu verinin karşısında Türkiye’ye hiçbir şey vermeyen, hatta son 10 yılda Türkiye’nin anti-demokratik hale gelmesinde en önemli rolü oynayan, çalışanlarının hiçbirinin Türkiye’de yer almadığı, ofisinin nerede olduğunu kimsenin bilmediği, Türkiye’ye vergi ödemeyen, bütün işletmeciliğini İrlanda üzerinden yapan, tam bir kapalı kutu olan ve tembel, inisiyatif sahibi olmayan, memur zihniyetli insanlar tarafından yönetilen bir şirket.

Konu ile ilgii twitter’da ciddi destek göner Güner’e, Ussal Şahbaz gibi pek çok isimden de desteğin arkası kesilmedi.

https://x.com/fatihguner/status/1795784139158753475

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu