PazarlamaE-TicaretGenel

Google Shopping için yeni özellikler yolda

Şu an için alışveriş aramalarında sadece fiyatları ve web sitelerini gösteren Google, gelecek yeni özellikler ile birlikte aranan ürün ile ilgili promosyonları ve indirim kuponlarını da gösterecek. Kısacası aradığınız ürünün bir indirim kuponu varsa bu kupon, Google aramasında karşınıza çıkacak.

İndirim kuponuna sahip olan ürünlerin indirim kuponlarının direkt olarak Google içinden kopyalanabileceğini de ekleyelim. Google tarafından aktarılan bilgilere göre kupon odaklı özellikler önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

google 1 144 E-ticaret Haberleri Ecommag.net

Hatırlatmak gerekirse Google, alışveriş aramalarında indirimleri de gösteriyordu. Alışveriş aramaları için yeni gelen özelliklerin temel amacı ise kullanıcıların, Google içinde ürün fiyatlarını karşılaştırarak kendileri için en doğru seçeneği bulabilmeleri.

Bu amaç doğrultusunda ürün karşılaştırmaları için yeni bir özellik de sunan Google, alışveriş aramalarındaki sonuçları yan yana kullanıcılarına sunuyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, web siteleri arasındaki fiyat farklarını daha rahat bir şekilde görebilecek. Yan yana ürün fiyatı karşılaştırma özelliğinin ise Kasım ayı içinde ABD’de kullanıma sunulması bekleniyor.

Son olarak Google’ın alışveriş sekmesinde ürünlerin fiyatları ile ilgili detayları istatistik ve bilgiler paylaşacağını da ekleyelim. Söz konusu özelliklerin Kasım ayı içinde kullanıma sunulması tabii ki tesadüf değil. Kasım ayı hem ABD’de hem de tüm dünyada en çok online alışveriş yapılan dönem konumunda. Bu özelliklerin ülkemize ne zaman geleceği ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Yeni Nesil Akıllı Dijital Kartvizit

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu