Ödeme YöntemleriDünya

Klarna ve Nets, Nordik E-Ticarette Ödeme Seçenekleri için İş Birliği Yapıyor

Kuzey Avrupa ülkelerindeki tüketiciler, Buy Now, Pay Later ve taksit seçenekleri dahil olmak üzere esnek ödeme erişimi kazanacak.

Avrupa ödeme teknolojileri şirketi Nexi Group’un üyesi olan Nets, yapay zeka destekli küresel ödeme ağı ve alışveriş asistanı Klarna ile stratejik bir ortaklık duyurdu. İş birliği, Klarna’nın ödeme yöntemlerini Nets’in tüm Kuzey Avrupa (İsveç, Norveç ve Danimarka) tüccarlarına sunmayı hedefliyor.

Tek Çatı Altında Birleşen Ödeme Çözümleri

Bu ortaklık kapsamında Klarna’nın ödeme çözümleri, özellikle İsveç, Norveç ve Danimarka’da faaliyet gösteren e-ticaret satıcılarını hedefleyen Nets ödeme sistemine entegre edilecek. Bu entegrasyon sayesinde Nets’in iş ortakları, teknik olarak karmaşık işlemler gerektirmeden Klarna’nın ödeme seçeneklerini müşterilerine sunabilecek.

Nets, Kuzey Avrupa E-Ticaret Başkanı Johanna Tell konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Online alışveriş yapan tüketiciler için esnek, güvenli ve kullanışlı ödemeleri kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Deneyimlerimizden biliyoruz ki, ödeme dönüşüm oranları büyük ölçüde tüketicilerin tercih ettiği ödeme yöntemlerinin bulunmasına bağlı. Klarna, tüm Kuzey Avrupa ülkelerinde birçok tüketicinin tercih ettiği bir ödeme yöntemi. Bu sayede Nets e-ticaret platformuna eklenmesiyle tüketicilere daha fazla seçenek ve kolaylık sunarken, aynı zamanda satıcılar için dönüşüm oranlarını da artıracaktır.” dedi.

Artan Tüketici Seçenekleri

Klarna hizmetlerinden yararlanan tüketiciler, alışveriş deneyimlerini iyileştirmek için Buy Now, Pay Later ve taksitli ödemeler dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçeneklerinden dilediklerini seçebilecekler.

Klarna, İsveç Ülke Direktörü Björn Bryngelson ise ortaklık hakkında şunları söyledi: “Klarna ve Nets, onlarca yıldır Nordik e-ticaret sektörünün hızlı gelişiminde önemli bir rol oynadı. Nets ile yaptığımız ortaklığın, satıcıların teknik olarak karmaşık işlemler gerektirmeden Klarna’nın esnek ödeme seçeneklerini müşterilerine sunmasını sağlayacak olması bizi heyecanlandırıyor. Bu iş birliği Klarna, Nets, satıcılar ve en önemlisi tüketiciler için kazan-kazan durumu yaratacak.”

ABD’de Klarna Kartı

Öte yandan haberde belirtildiği üzere Klarna, ABD pazarında da alışveriş ve ödeme deneyimlerini dönüştürmeyi hedefleyen Klarna Kartı’nı piyasaya sürdü. Buy-now-pay-later sektöründeki başarısını temel alan Klarna, tüketicilere geleneksel kredi kartlarına göre daha akıllı bir alternatif sunuyor. Şeffaf koşullar ve entegre alışveriş özellikleri sunan Klarna Kartı, alışveriş deneyimini uygulama üzerinden kolaylaştırıyor.

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu