GirişimlerPazarlamaTeknoloji

Marka – influencer işbirliklerinde teknolojiyi kullanan platform 2,5 milyon TL yatırım aldı!

İnfluencer pazarlaması platformlarının pazar büyüklüğünün 2028 sonunda 85 milyar dolara çıkması bekleniyor. Küresel trendlere paralel olarak, markalarla influencer’ları teknolojinin yardımıyla kazan-kazan modeliyle bir araya getiren yerli teknoloji platformu, 2,5 milyon TL yatırım aldı.

Teknolojiyi kullanarak marka – influencer (sosyal medya etkileyicisi) işbirliği süreçlerini otomatikleştiren Winfluencer, aralarında küresel teknoloji şirketlerinin yöneticilerinin de bulunduğu deneyimli iş insanlarından oluşan bir melek yatırımcı grubundan 2,5 milyon TL yatırım aldı. İTÜ Çekirdek Kuluçka girişimi olan Winfluencer, geleceği değiştirenlerin sahnesi Big Bang 2022’ye seçilen TOP 20 girişimden biri oldu. Winfluencer Kurucu Ortağı Funda Yener de İTÜ Çekirdek paydaşlarından Petrol Ofisinin verdiği Kadın Girişimci Ödülü’nü aldı.

Yatirim Winfluencer BigBang E-ticaret Haberleri Ecommag.net

Teknolojiyi kullanarak şeffaflık ve güvenilirlik sağlıyor

Türkiyenin önemli hızlandırma programları ve kuluçka merkezleri arasında yer alan İTÜ Çekirdekin geleceği değiştirenlerin sahnesi olarak adlandırdığı Big Bang 2022de TOP 20 girişim arasında yer alan Winfluencer, bir İTÜ Çekirdek Kuluçka Girişimi. Teknolojiyi kullanarak,  platforma katılan influencer’lar ve e-ticaret siteleri için şeffaflık sağladıklarını vurgulayan Winfluencer Kurucu Ortağı Funda Yener, pazarda nasıl farklılaştıklarını şöyle anlattı: Winfluencer, mega influencer’larla marka işbirliği süreçlerini daha verimli hale getirirken, yüz binlerce nano ve mikro influencer’ın gücünü e-ticaret siteleriyle buluşturacak, ölçeklenebilir bir pazaryeri olarak kuruldu. Rakiplerden farklı olarak, anlık raporlamalarla izlenebilir, ölçümlenebilir bir sistem sunuyoruz, influencer pazarlaması  işbirliklerini manuel yürütülen bir süreç olmaktan kurtararak yüz binlerce işbirliğine olanak tanıyoruz.”

Pazar Büyüyor

İnfluencerların yönlendirmelerinin internet alışverişlerinde büyük etkisi olduğunu vurgulayan Funda Yener, sözlerini şöyle sürdürdü: Research and Markets’ın raporuna göre, influencer pazarlaması platformlarının pazar büyüklüğü 2028 sonunda 85 milyar dolara çıkacak. Hızla büyüyen pazarda, influencerların  çoğunluğunu nano ve mikro influencerlar oluşturuyor. Bu geniş kitlenin takipçi sayıları mega influencerlara göre daha az olsa da, etkileşim oranları 4-5 kat daha yüksek. E-ticaret siteleri, nano ve mikro Influencerların sosyal medyadaki gücünü kullanmak istese de tek tek anlaşma yapmak operasyonel iş yükünü artırıyor. Sadece belli başlı influencerlara ulaşabilen markalar, işbirliğine ayırdıkları bütçelerin ne kadarlık satış getireceğini öngöremezken, influencerlar da her kampanyaya ulaşamıyor ve fiyat teklifi vermek için bir temel bulamıyor. Biz de Winfluencer olarak, pazardaki bu somut problemlere çözüm sağlamak üzere geliştirdiğimiz yazılımla herkesin kazanmasını hedefleyen, kazan kazan modelini merkeze alan, ölçeklenebilir bir pazaryeri kurduk.

Kazan-kazan modeliyle çalışıyor

Platformun kazan-kazan modeli hakkında da bilgi veren Winfluencer Kurucu Ortağı Funda Yener, “İnfluencerlarla işbirliği yapmak isteyen e-ticaret siteleri Winfluencera üye olarak kampanyalarını kolayca oluşturuyor. Satış gerçekleştiğinde, önceden belirledikleri komisyon oranı kadar ödeme yapıyorlar. Harcamalarının geri dönüşünü ve kampanyalarının verimliliğini ölçebiliyorlar. İnfluencerlar ise eşleştikleri kampanyalar arasından paylaşmak istediklerini seçerek, satışa dönenler oranında kazanıyor, kazançlarını anlık olarak takip edebiliyorlar. 

Pazardaki rakiplerinden farklı olarak, anlık raporlamalarla izlenebilir, ölçümlenebilir bir sistem sunan Winfluencer, e-ticaret sitelerinin altyapılarına entegre olarak her iki taraf için de şeffaflık ve güvenilirlik sağlıyor. Tek bir sözleşmeyle işbirliği yapılabilecek tam otomatize bir platformla, günler süren anlaşma sürecini dakikalara indiriyoruz. Başta Winfluencer ekibine, yolun başından bu yana hayallerimizi gerçekleştirirken yanımızda olan herkese, bize güç veren yatırımcılarımıza ve İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi ekibine çok teşekkür ederiz. Hedefimiz ve tutkumuz, bir dünya markası olmak ” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Yeni Nesil Akıllı Dijital Kartvizit

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu