Genel

Pepper 30 Milyon Dolar Yatırım Aldı: Yapay Zeka ve Reklamcılığa Odaklanacak

2019 yılında kurulan Pepper, New York merkezli bir girişimdir. Kurucu ortak Cheung, LinkedIn profiline göre daha önce Uber Eats'te dört yıl çalışmıştır. E-ticaret platformu, bağımsız yiyecek-içecek hizmeti dağıtımcılarının yeni müşteriler bulmalarına, gelirlerini artırmalarına ve daha verimli hale gelmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Pepper, 2021 yılında 16 milyon dolar yatırım almasıyla müşteri tabanını iki katına çıkardı ve 100’den fazla yeni özellik yayınladı.

Yiyecek-içecek dağıtımcıları için e-ticaret platformu olan Pepper, Seri B yatırım turunda 30 milyon dolar fon topladığını duyurdu. Şirket, bu yatırımı yapay zeka (generatif yapay zeka dahil), reklamcılık yetenekleri ve diğer geliştirmeler için kullanacak.

Yatırım turuna liderlik eden girişim sermayesi şirketi Iconiq Growth oldu. Index Ventures, Greylock, Imaginary ve Harmony Partners gibi mevcut yatırımcılar da tura katıldı. Iconiq’un yöneticisi Richa Mehta, Pepper’ın yönetim kuruluna da katılacak.

Pepper CEO’su ve kurucu ortağı Bowie Cheung, “ICONIQ Growth ve mevcut yatırımcılarımızın muazzam desteği,sadece vizyonumuzu doğrulamakla kalmıyor, aynı zamanda yiyecek-içecek hizmeti dağıtım sektöründe en güvenilir ve şeffaf teknoloji ortağı konumumuzu güçlendiriyor. Bu fon, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılayan ve operasyonlarını güçlendiren yenilikçi çözümlere odaklanarak yol haritamızı hızlandırmamızı sağlayacak.” dedi.

Pepper Hakkında

2019 yılında kurulan Pepper, New York merkezli bir girişimdir. Kurucu ortak Cheung, LinkedIn profiline göre daha önce Uber Eats’te dört yıl çalışmıştır. E-ticaret platformu, bağımsız yiyecek-içecek hizmeti dağıtımcılarının yeni müşteriler bulmalarına, gelirlerini artırmalarına ve daha verimli hale gelmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Pepper, 2021 yılında 16 milyon dolarlık bir yatırım turu gerçekleştirmişti. O dönemde Cheung, yatırımın dijital ödemeler ve ürün önerileri gibi önemli alanlardaki ürün geliştirmeyi hızlandıracağını söylemişti.

Şirket şu anda 140’tan fazla yiyecek-içecek dağıtım müşterisine ve 16 binden fazla işletmeye hizmet veriyor. Son yatırım turundan bu yana müşteri tabanını iki katına çıkaran Pepper, 100’den fazla yeni özellik de yayınladı.

Yeni Yatırımın Kullanımı

Teknoloji tedarikçisi, 30 milyon dolarlık yatırımı nasıl kullanmayı planladığına dair bazı bilgiler paylaştı.

Cheung, bir LinkedIn gönderisinde “Bu yeni fon, müşteri destek ekiplerimizin ürün geliştirme ve büyümesini önemli ölçüde hızlandırmamıza ve böylece bağımsızlara daha fazla değer katmamıza olanak sağlayacak.” dedi.

Pepper Bu Yatırımla Kilit Alanlara Odaklanacak:

Pepper, yatırımın önemli alanlara ikiye katlanarak kullanılacağını duyurdu:

  • Generatif Yapay Zeka: Pepper, yapay zekanın sipariş rehberleri oluşturma, sesli mesajları siparişe dönüştürme gibi işlemlerle operasyonları daha verimli hale getireceğini söylüyor.
  • Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM): Streamline edilmiş kimliklendirme ve kurulum, dinamik ürün önerileri gibi özelliklerle CRM yeteneklerini geliştirecek.
  • Ürün Kütüphanesi Genişletme: Yapay zeka kullanarak yiyecek servisi ürün kütüphanesini düzenleyecek.
  • Reklamcılık: Hedefli reklam kampanyaları ve sponsorlu arama anahtar kelimeleri gibi yeni özellikler uygulayacak.
  • E-ticaret Kullanıcı Deneyimi (UX) Geliştirmeleri: Ürün görünümleri, genişletilmiş analizler ve gelişmiş çevrimdışı yeteneklere yatırım yaparak müşteri deneyimini iyileştirecek.

Cheung gönderisinde, “Yiyecek-içecek sektörü gibi en eski ve en önemli sektörlerden birinde dijital dönüşümün hala ilk aşamalarındayız. Yapılacak çok iş var.” dedi. Pepper’ın mühendislik, pazarlama, satış, müşteri başarısı ve iş geliştirme gibi alanlarda personel alımı yaptığını da sözlerine ekledi.

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu