Genel

Postuby, 900 bin dolar değerlemeyle yeni yatırım aldı

Postuby, 900 bin dolar değerlemeyle yeni yatırım aldı

Postuby, sosyal medya yönetim platformu, Alesta Yatırım önderliğinde gerçekleştirilen son yatırım turuyla 900 bin dolarlık bir değerleme elde etti. Bu yatırım turuna, Alesta Yatırım’ın yanı sıra bireysel yatırımcılar Erkin Fındık ve Birol Özkan da katılım gösterdi.

Yenilikçi bir yaklaşımla sosyal medya yönetimi

Postuby, yapay zeka desteğiyle sosyal medya içeriklerinin hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulmasını sağlayarak dikkat çekiyor. Platform, 2022 yılında kurulmasının ardından bugüne kadar 50 bin kullanıcıya ulaşmayı başardı. Postuby, yeni yatırım turuyla birlikte geliştireceği versiyon 3 (V3) ile tam otonom sosyal medya içerik yönetimi sunmayı hedefliyor.

Küçük işletme ve startup’lara özel çözümler

Özellikle küçük işletmeler ve startuplar için tasarlanmış olan Postuby, bu segmentlerin sosyal medya yönetim süreçlerini daha verimli hale getirme misyonuna sahip. Postuby’nin kurucu ortakları Şafak Tozar ve Kadir Karademir, platformun global pazarda büyüme odaklı stratejiler geliştirdiklerini ve kullanıcıların sosyal medya içeriklerini kolaylıkla tasarlayabilmelerini sağlayacak araçlar üzerinde çalıştıklarını belirtiyor.

Geleceğe yönelik hedefler

Postuby CEO’su Şafak Tozar, yeni yatırım ile birlikte platformun en büyük hedefinin, kullanıcılar için tam otonom bir sosyal medya içerik yönetimi sunabilmek olduğunu ifade etti. Tozar, “Sosyal medya yönetiminde bir devrim yapmaya hazırlanıyoruz. Özellikle küçük işletmelerin ve startupların bütçelerini minimumda tutarak en yüksek faydayı alıp, sosyal medyada büyümelerini sağlamak temel misyonumuzdur,” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu