GirişimlerDünyaE-Ticaret

 Purple Dot 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Online perakendeciler ve markaların satılmayan stok sorununu çözmeye odaklanan e-ticaret girişimi Purple Dot, 10 milyon dolarlık Seri A yatırım turunu tamamladığını duyurdu. Yatırım turuna öncülük eden Avrupa girişim sermayesi şirketi OpenOcean oldu.

Online perakendeciler ve markaların satılmayan stok sorununu çözmeye odaklanan e-ticaret girişimi Purple Dot, 10 milyon dolarlık Seri A yatırım turunu tamamladığını duyurdu. Yatırım turuna öncülük eden Avrupa girişim sermayesi şirketi OpenOcean oldu.

Yüzlerce marka tarafından kullanılan Purple Dot platformu, aylık milyonlarca dolarlık işlem hacmiyle Oh Polly, Lando Norris, Goorin Bros, Astrid ve Miyu, Sachin & Babi gibi tanınmış isimleri bünyesinde barındırıyor. Seri A yatırım turuna Commerce Ventures ve mevcut yatırımcılar Unusual Ventures, Connect Ventures, Moxxie Ventures ve Indeed’in kurucu ortaklarından Paul Forster da katıldı. Bu yatırım, Purple Dot’un platformunu geliştirmeye ve farklı sektörlerden daha fazla markaya ulaşmasına olanak sağlayacak. Şirketin Londra, İngiltere ve Charlotte, ABD olmak üzere iki farklı lokasyonda toplam 15 kişilik bir ekibi bulunuyor.

Purple Dot’un “ön-ticaret” çözümü, her yıl sayısız ürünün satılmaması ve bunun sürdürülebilir olmayan iş uygulamalarına ve önemli ölçüde israfa yol açması sorununa çözüm getiriyor. Platform, markaların daha erken satış yapmalarına olanak tanıyarak stok riskini azaltıyor ve ister bir günlük, bir haftalık, bir aylık veya bir yıllık bir zaman dilimi olsun, daha az depolama ihtiyacı yaratıyor.

Purple Dot’un CEO ve Kurucu Ortağı Madeline Parra konuyla ilgili şunları söyledi: “Nihai hedefimiz, üretilen her ürünün satıldığı bir dünya yaratmak.

Mevcut e-ticaret modeli, markaların satışa başlamak için stokların depoya ulaşmasını bekletiyor ve bu da kaçırılan satış fırsatlarına ve satılmayan ürünlere yol açıyor. Biz, inovasyonun bir sonraki dalgasının stok gelmeden önceki dönemde yaşanacağına inanıyoruz. Bu sayede markalar, dünyanın neresinde olursa olsun stoklarını satabilecek. Ön-ticaret platformumuz, kontrolü markaların ellerine veriyor, böylece satış zamanlarını yönetmelerine ve gelir potansiyelini en üst seviyeye çıkarmalarına olanak tanıyor. Yatırımcılarımızın desteğiyle büyümeye ve markaların e-ticaret stratejilerini dönüştürmelerine güç vermeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

OpenOcean Ortağı Sam Hields ise şunları ekliyor: “Purple Dot’un yatırım turuna öncülük etmekten ve e-ticaretin geleceğini inşa etme vizyonlarını desteklemekten heyecan duyuyoruz. Şirketin tecrübeli kurucuları, sektördeki büyük bir sorunu tespit etti ve bu sorunu çözmek için yenilikçi bir çözüm geliştirdi. Purple Dot’u gerçekten etkileyici yapan şey,müşterilerine gerçek bir değer sunmaya olan sarsılmaz odakları. Sağlam bir çekirdek ekip kurdular ve satılmayan stok sorununu çözmeye ve markalara satış zamanlarını kontrol etme gücü vermeye lazer gibi odaklanmış durumdalar. Bu müşteri odaklı yaklaşım, yenilikçi ön-ticaret platformuyla birleşince, Purple Dot’u e-ticaret dünyasını yeniden şekillendirecek bir şirket olarak konumlandırıyor.”

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu