E-İhracatGirişimlerPazaryerleri

Shopify Türkiye’deki ilk koçunu seçti: Raif Kamacı

Yıl sonunda yarım milyar alıcıya ulaşması beklenen Shopify, Türkiye'deki ilk e-ticaret koçunu seçti

Pandeminin etkisinin en güçlü şekilde hissedildiği alanlardan biri e-ticaret oldu. İnternet ve mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması, pandemi koşullarıyla bir araya geldiğinde, e-ticaretin ardındaki itici gücü oluşturdu. Ülkemizde de benzer bir büyüme yaşanırken, dünyanın en büyük e-ticaret altyapısını sağlayan platform konumundaki Shopify, Türkiyedeki ilk e-ticaret koçunu seçti.

Courself12 E-ticaret Haberleri Ecommag.net
E-commerce. Shopping cart with cardboard boxes on laptop. 3d

Son yıllarda katlanarak büyüyen e-ticaret, pandemiyle birlikte beklentilerin üzerine çıkarak rekor düzeylere ulaştı ve hayatın vazgeçilmez unsurlarından birine dönüştü. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, 2021’de ülkemizde e-ticaret hacmi önceki yıla göre %69 artarak 381,5 milyar TL olarak gerçekleşti. E-ticaretin genel ticaretteki payı %17,7’ye olurken, Gayrisafi Yurt İçi Hasıla içindeki payı ise %5,1’e yükseldi. Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nin (ETİD) açıklamasına göre, sektörün cirosu 2022 sonunda neredeyse %50 artarak 560 milyar TL’yi geçecek.

E-ticaretin yükselişini yorumlayan Courself.co Kurucusu ve CEOsu Raif Kamacı, Akıllı telefonların hızla benimsenmesi, teknolojiye kolay erişim, her an her yerden alışveriş yapabilme kolaylığı, e-ticaretin hızla büyümesinin başlıca nedenleri. Hal böyle olunca, e-ticaret platformlarında satıcı, alıcı ve ticaret hacmi de her geçen yıl katlanarak artıyor. Bu da e-ticaret uygulamalarına ve pazaryerlerine duyulan ihtiyacı büyütüyor” dedi. 

E-Ticarette yükselen trend: Stoksuz satış 

Shopify tarafından Türkiye’nin ilk e-ticaret koçu olarak seçildiklerini açıklayan Raif Kamacı, Dijital satıcılara dünyanın en büyük e-ticaret altyapısını sağlayan Shopify, kurulduğu 2006 yılından bu yana hızla büyüyen lider e-ticaret platformlarından biri. 2021 küresel e-ticaret raporlarına göre dünya genelinde 1,75 milyondan fazla e-ticaret satıcısı Shopify kullanıyor ve 2022 yılı sonunda Shopify üzerinden satış yapanların 500 milyondan fazla alıcıya ulaşması bekleniyor. Courself.co olarak, özellikle stoksuz satış’ yani dropshipping’ alanında öne çıkan Shopify’ın Türkiyedeki resmi eğitim sağlayıcısıyız. Shopify Dropshipping, hiçbir masraf yapmadan sadece internet sitesi ve reklamla 1 üründen on binler, hatta yüz binlerce dolar kazanılabilecek bir e-ticaret sistemi. Eğitimlerini verdiğimiz ve oldukça ilgi gören stoksuz e-ticaret sistemi Shopify Dropshipping, ürün maliyetinden uzak, web sitesi kurup doğru hedeflenmiş sosyal medya reklamlarıyla satış yaptığınız, üreticiden sadece satışını yaptığınız miktarda ürün aldığınız bir sistem. Bu alanda biriktirdiğimiz uzmanlıklarla Shopify tarafından şimdi de e-ticaret koçu olarak seçildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

İlk 3 ay 1 dolar maliyetle e-ticaret

E-ticaret sektöründe kendine bir gelecek inşa etmek isteyenlerin önündeki en büyük engelin bilgi eksikliği olduğuna dikkat çeken Courself.co Kurucusu ve CEOsu Raif Kamacı, sözlerini şöyle sonlandırdı: Courself 2.0 platformu ile e-ticaret sistemine nasıl dahil olacağını bilmeyenlere ihtiyaca yönelik eğitimler tanımlayarak girişimcilerin sıfırdan kendi dijital işini kuracak ve yürütecek uzmanlık seviyesine gelmelerini sağlıyoruz. Aynı zamanda tüm katılımcılarımıza ödeme altyapısı desteği veriyoruz. Üstelik normalde aylık 29 dolar olan kullanım bedeli, ilk 3 ay 1 dolar olacak şekilde güncellendi. Shopify’ı daha aktif kullanarak satışlarını artırmak isteyen girişimcileri eğitimlerimize bekliyoruz.”

Yeni Nesil Akıllı Dijital Kartvizit

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu