GirişimlerE-TicaretTeknoloji

Sürdürülebilir e-ticarete odaklanan Flora, 9 milyon dolar tohum yatırım aldı

Mithat Can Ulubay ve Uğur Kaya tarafından San Francisco'da kurulan Flora tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 9 milyon dolar tohum yatırım aldı.

Teknoloji odaklı sürdürülebilir e-ticaret platformu olma hedefi ile yola çıkan Flora, yatırım aldığını duyurdu. Mithat Can Ulubay ve Uğur Kaya tarafından San Francisco’da kurulan Flora tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 9 milyon dolar tohum yatırım aldı.

Edindiğimiz bilgilere göre Flora’nın 9 milyon dolarlık tohum yatırım turuna, Lux Capital, Correlation Ventures, Climate Capital, Gokul Rajaram, D4 Ventures, Esas Ventures, Paragon Ventures, 23 Fund, Fırat İşbecer, Fatih İşbecer, Ramakant Sharma ve Rob Gabel gibi önemli yatırımcılar katıldı.

Sürdürülebilir ürünlere uygun fiyatlarla daha fazla erişim sağlama misyonuyla harekete geçen Flora, sürdürülebilir markaları satın alıp büyütüyor.

Flora tarafından aktarılan bilgilere göre girişimin markaları şu an için 300 binin üzerinde müşteriye hizmet veriyor ve geleneksel alternatiflere kıyasla yılda 400 bin ağacın etkisine eş değer, 10 bin ton CO2 emisyonu tasarruf da sağlıyor.

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu