Teknoloji

WhatsApp, Airdrop benzeri dosya paylaşım özelliğini test ediyor

WhatsApp, kullanıcılarının cihazları arasında kolayca dosya paylaşmasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Henüz resmi olarak duyurulmayan özellik, iOS ve Android arasında paylaşımı çok daha kolay hâle getirebilir.

WhatsApp’ın yeni özelliği, şu anda geliştirme aşamasında. Ancak WABetaInfo tarafından yayınlanan ekran görüntüleri, özelliğin nasıl çalışacağına dair bazı bilgiler veriyor. Görüntülere göre, özellik, tıpkı Airdrop gibi çalışarak yakındaki kullanıcılarla dosya paylaşmayı sağlayacak. İki cihaz arasındaki uzaklığın ne kadar olacağı henüz bilinmiyor.

Özellik, telefonları sallayarak kullanılabilecek. Kullanıcılar paylaşmak istediği dosyayı seçtikten sonra, telefonunu sallayarak paylaşım isteği gönderebilecekler. Alıcının da uygulamayı açıp telefonunu sallayarak isteği kabul etmesi gerekecek. Paylaşımlar, WhatsApp’ın varsayılan olarak kullandığı uçtan uca şifreleme ile korunacak. Bu, dosyaların sadece gönderen ve alan kişi tarafından görülebileceği anlamına geliyor.

WhatsApp’ın yeni dosya paylaşım özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak özelliğin, önümüzdeki aylarda test sürümüne çıkması bekleniyor.

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu