E-İhracatGenelTeknoloji

WhiteBIT CEO’su Volodymyr Nosov Türkiye E-Ticaret Genel Müdürü ile Bir Araya Geldi

Volodymyr Nosov Türkiye E-Ticaret Genel Müdürü ile Bir Araya Geldi

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Ticaret Bakanlığı’nda, WhiteBIT’in CEO’su Volodymyr Nosov ile E-ticaret, Dijital Ticaret ve Yeni Nesil Teknolojiler Dairesi Genel Müdürü Hasan Önal arasında bir toplantı gerçekleşti.

Toplantıda, Ukrayna mevzuatının kripto para birimi düzenlemesi yönündeki deneyimi tartışıldı. WhiteBIT kripto borsası, Ukrayna’da yakında yürürlüğe girecek ve ülkedeki kripto işine fayda sağlayacak olan “Sanal Varlıklar” Yasasının geliştirilmesine doğrudan katkıda bulundu. Bu nedenle şirket, Türkiye’de benzer mevzuatın geliştirilmesinde istişareler için faydalı olabilecek değerli bir deneyime sahiptir.

Volodymyr Nosov, “Türkiye’de ilgili mevzuatın yakında çıkacağından eminim ve biz de deneyimlerimizi paylaşmaya ve ortak ülkenin kamu sektörüyle birlikte teknolojik çözümlerin uygulanması için koşullar yaratmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Ukrayna’da savaşın başlamasından kısa bir süre önce WhiteBIT Türkiye’de bir ofis açmış ve şirket çalışanlarının bir kısmı Kharkiv’den buraya taşınmıştı. WhiteBIT CEO’suna göre, Ukraynalılar ve Türkler arasında özellikle geleceğe bakışları gibi benzerlikler nedeniyle bu ülke seçildi: “Bir yandan geleneklere olan sevgi ve saygı, diğer yandan da teknoloji ve inovasyonun ön saflarında yer alma ihtiyacı bizi birleştiriyor.”

Volodymyr Nosov, Genel Müdür Faruk İnaltekin ve Uluslararası Projeler Müdürü Okan Yamak ile birlikte Türkiye’nin en büyük teknoloji parklarından biri olan Ankara’daki Bilkent Cyberpark’ı da ziyaret etti.

Bilkent Cyberpark, teknik uzmanlar, çeşitli kategorilerdeki işletmeler, öğrenciler ve bilim camiası için kurulmuş iyi bir altyapıya sahip modern ve yenilikçi bir teknoloji merkezidir.

Gelecek vaat eden teknolojilerle ilgilenen parlak beyinlere yönelik bu alan WhiteBIT’in gözünden kaçmadı. Şirket, uzmanların potansiyelini ve uzman görüşlerini her zaman takdir etmiştir. Bu nedenle, Volodymyr Nosov’a göre, deneyimlerin paylaşılmasına, yetenekli gençlerin eğitilmesine ve onlara blok zinciri teknolojileri alanında kendilerini kanıtlama fırsatı verilmesine olanak tanıyacak bir proje fikri hemen ortaya çıktı. WhiteBIT kripto borsası ile Bilkent Cyberpark arasındaki iş birliği, Ukrayna ve Türkiye’den uzmanlar arasında bilgi alışverişi için elverişli bir ortam yaratabilir.

WhiteBIT hakkında

 

WhiteBIT, 2018 yılında Kharkiv’de bir ekip tarafından Ukrayna’da kurulan Avrupa’nın en büyük merkezi kripto borsasıdır. Borsa dünya çapında 150 ülkede faaliyet göstermektedir ve 2 milyondan fazla sadık kullanıcısı vardır. WhiteBIT şirketinin ana hedefi, blok zinciri teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak ve kripto topluluğunu genişletmektir.

Yeni Nesil Akıllı Dijital Kartvizit

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu