DünyaGenelPazaryerleri

Zalando’dan Avrupa için Nike Connected Partnership Anlaşması

Birleşik Krallık için JD Sports ile bağlantı kuran Nike Connected Partnership programı, Avrupa için Nike üyelerine özel ürünlere erişim sağlamak için Zalando ile de ortaklık kurdu.

İngiltere’deki JD ile olduğu gibi, bu Zalando anlaşması, Alman firmasının Amerikan mega markasıyla mevcut ve uzun süredir devam eden stratejik ilişkisini derinleştirdi. Ancak JD’nin aksine Nike’ın bu sefer spor dışı bir uzmanla ortaklık kurdu.

Zalando, ortaklığın benzersiz müşteri deneyimlerini ve derin e-ticaret bilgilerini bir araya getirerek 25 pazarda 49 milyondan fazla müşteri için Nike’ın sporu günlük hayatın bir parçası haline getirmek için çabalayan tüketicileri desteklemek için tasarlanan sınıfının en iyisi ayakkabı ve giyim çeşitleriyle hizmet verdiğini” ifade etti.

Zalandodan Avrupa icin Nike Connected Partnership Anlasmasi E-ticaret Haberleri Ecommag.net

Nike’ın şimdiden “Zalando için müşteri heyecanı ve ilhamı sağlamada önemli bir ortak olduğunu” da belirtti. Şirket, platformlarında Nike için alışveriş yaparken müşterilerine özel avantajlar sunarak bu ortaklığı bir sonraki seviyeye taşımaktan heyecan duyduklarını da belirtti.

Zalando’nun eş-CEO’su David Schneider, yeni bağlantının “Nike’ın yenilikçi spor yaşam tarzı ayakkabı ve kıyafetleriyle müşterilere en iyi şekilde hizmet etme, bağlı üye avantajları ve farklı deneyimlere” yönelik çalışmalarını güçlendirdiğini söyledi.

Kapsanan ülkeler arasında Almanya, Avusturya, Hollanda, Fransa, Belçika, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İtalya ve Polonya yer alacak ve üye müşterilerin doğrudan Zalando’da geniş bir Nike ayakkabı ve giyim yelpazesini sorunsuz bir şekilde satın almalarına olanak tanıyan bir deneyim sunacak.

Deneyim, Ekim’de Avusturya’dan başlayarak Nike’ın Zalando’nun ortak programıyla birlikte yer aldığı 10 pazarın tamamında hayata geçirilecek.

reklam

Cahit Cihat Yıldırım

Truf Media & Digital Kurucusu, Cool Card - Akıllı Dijital Kartvizit ve NFC Çözümleri, E-ticaret Marka Danışmanı, Kurumsal E-İhracat Eğitmeni,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu